Pozostałe elementy instalacji Wśród elementów, jakie składają się na instalację w przyczepie kempingowej, znajdują się też różne dodatkowe elementy. Wśród nich znajdują się między innymi śrubunki i trójniki. Podstawą niezawodnego działania całości instalacji jest wysoka jakość produktów, z jakich jest ona wykonana. Dlatego też swoje zakupy najlepiej robić w miejscach sprawdzonych, które gwarantują jakość asortymentu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu analizowaniu procesów technologicznych oraz kontaktom z najlepszymi producentami GOK jest właśnie takim miejscem.
Caravaning
Caravaning to jedna z form motorowej turystyki. Jest ona sklasyfikowana według używanego środka transportu, jakim jest właśnie caravan. W dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego "caravan" to karawana, konwój, wóz mieszkalny, kamper, przyczepa kempingowa (poprawnie stosowane formy to również camper i przyczepa campingowa). Można więc wysnuć wniosek, że caravaning to forma podróżowania, w której środkiem technicznym jest właśnie caravan.
Śrubunki
Śrubunki są elementami, które służą do łączenia rury w instalacji. Jeśli chcesz prawidłowo dobrać i zamontować śrubunek z pierścieniem wcinającym, musisz bezwzględnie przestrzegać instrukcji montażu, która dostarczana jest przez GOK, a także wszelkich specyfikacji technicznych śrubunków z pierścieniem wcinającym i śrubunków wkręcanych. Przykładem produktu jest Śrubunek kątowy RVS 8 x RVS 8.
Montaż
Warto pamiętać, że montaż całej instalacji powinien być wykonywany przez profesjonalną firmę, w której skład wchodzą osoby mające odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. W trakcie montażu należy kierować się wskazówkami dotyczącymi sposobu i kolejności wykonywania prac, które znajdują się w instrukcji dostarczanej wraz z zakupionymi produktami. Tylko wysokiej jakości elementy zainstalowane we właściwy sposób mogą zapewnić niezawodne funkcjonowanie całości instalacji. Ważne wskazówki przy montażu śrubunków
- W trakcie montażu śrubunków z pierścieniem wcinającym z rurą miedzianą bądź aluminiową należy koniecznie zastosować tuleję wzmacniającą. W przypadku pracy z rurą aluminiową użyć należy tulejek wzmacniających wykonanych ze stali.
- Przy przepiłowaniu rury nie należy używać obcinaka do rur ani szlifierki-przecinarki. Następnie trzeba wygładzić końce rur oraz je oczyścić.
- Wszystkie zniekształcenia na końcach rur, np. krzywo przycięte lub niedokładnie wygładzone rury, zmniejszają żywotność i szczelność połączenia
- Inny sposób dokręcania niż wskazany w instrukcji obniża wytrzymałość na obciążenie ściskające i skraca żywotność śrubunku. Może to spowodować nieszczelność lub wysunięcie się rury.
- Po każdym rozłączeniu przyłącza rurowego należy ponownie mocno dokręcić nakrętkę (z taką samą siłą), tak jak przy pełnym lub pierwszym montażu, przytrzymując przy tym króciec śrubunku kluczem płaskim.
- Demontaż i/lub dokręcanie śrubunków i elementów połączeń można wykonywać wyłącznie po całkowitym zredukowaniu ciśnienia.
- Podczas ponownego montażu należy wymienić uszczelki (jeżeli takowe są przewidziane)! Należy zwrócić uwagę, by uszczelki były prawidłowo ułożone, a śrubunki dobrze dociągnięte
Bezpośrednio po montażu należy przeprowadzić próbę szczelności połączeń. Aby to zrobić, należy:
- zamknąć całą armaturę odcinającą urządzenie odbiorcze gazu,
- powoli otworzyć zawór poboru gazu na zbiorniku lub zawory na butli gazowej,
- spryskać wszystkie złącza środkiem pieniącym (np. sprayem do lokalizowania wycieków),
- sprawdzić szczelność obserwując czy w środku pieniącym nie tworzą się pęcherzyki.
Po montażu i pozytywnej próbie szczelności instalacja jest gotowa do użytkowania.
Użytkowanie
Warto pamiętać, że każdy z elementów instalacji musi być użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem, co daje gwarancję prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa użytkowników. Nieprawidłowe jest każde inne użycie, wykraczające poza zakres zastosowania zgodnego z przeznaczeniem:
- zastosowanie innych mediów, wartości ciśnienia
- zastosowanie gazów w fazie płynnej
- montaż przeciwnie do kierunku przepływu
- używanie niewłaściwych przewodów elastycznych
- zmiany w produkcie lub jego części
- użytkowanie w temperaturach otoczenia odbiegających od przewidzianych
- montaż odbiegający od pozycji montażowej
- pobór z leżących butli gazowych
- stosowania wewnątrz budynków
- montaż w przyczepach mieszkalnych i łodziach rekreacyjnych
- montaż przez użytkownika lub operatora
- eksploatacja podczas jazdy urządzeń niezatwierdzonych przez producenta
- eksploatacja podczas jazdy urządzeń do gotowania lub pieczenia
Konserwacja i naprawy
Jeśli tylko zaobserwujesz jakiekolwiek oznaki zużycia lub uszkodzenia któregokolwiek z produktów bądź jego części, należy go wymienić. W trakcie pracy nad wymianą muszą bezwzględnie być zachowane wszystkie procedury tak samo, jak przy montażu, następnie kontroli szczelności oraz uruchamianiu. Co istotne – prawidłowo zamontowana, a także użytkowana we właściwy sposób instalacja nie wymaga konieczności konserwacji. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące instalacji caravaningowych, zapraszamy do kontaktu . Nasi pracownicy udzielą wszelkich informacji dotyczących oferowanego asortymentu.
650,00 zł
Cena netto: 528,46 zł
430,00 zł
Cena netto: 349,59 zł
365,00 zł
Cena netto: 296,75 zł
699,00 zł
Cena netto: 568,29 zł
545,00 zł
Cena netto: 443,09 zł
197,00 zł
Cena netto: 160,16 zł
57,12 zł
Cena netto: 46,44 zł
125,26 zł
Cena netto: 101,84 zł
125,26 zł
Cena netto: 101,84 zł
171,91 zł
Cena netto: 139,76 zł
256,00 zł
Cena netto: 208,13 zł
217,00 zł
Cena netto: 176,42 zł
26,64 zł
Cena netto: 21,66 zł
119,00 zł
Cena netto: 96,75 zł
85,90 zł
Cena netto: 69,84 zł
20,22 zł
Cena netto: 16,44 zł